• Narodowe czytanie

• Narodowe Czytanie w naszej szkole - Nowela Polska (październik 2019 r.)

Rozdanie stypendiów Wójta Gminy Kłomnice dla uczniów w uznaniu ich osiągnięć za rok 2018/2019 odbyło się w naszej szkole. Z tego powodu stanęliśmy przed wyzwaniem przygotowania programu artystycznego, towarzyszącemu temu cyklicznemu wydarzeniu, w którym oprócz nagrodzonych uczniów, wzięli udział dyrektorzy szkół gminnych i władze gminy. Wychodząc naprzeciwko kolejnej odsłonie akcji Narodowego Czytania, przygotowaliśmy sceny z nowel pozytywistycznych.Spośród ośmiu tytułów zaproponowanych  przez Parę Prezydencką wybraliśmy  trzy teksty: "Dym", "Katarynka" i "Dobra Pani", ponieważ, jak czytany w specjalnym liście Prezydenta RP Andrzeja Dudy, (…)Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historiiAby dotrzeć z akcją Narodowego Czytania do szerszego grona odbiorców, program artystyczny został wystawiony jeszcze dwa dni później dla pozostałych uczniów naszej szkoły i ich rodziców.